Kırkyama atölye çalışması yapıldı

Kırkyama atölye çalışması yapıldı
22/05/2014 · Haberler


Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu 3. İlyada Kırkyama buluşması hazırlıklarını sürdürüyor. Patchwork sanatçısı Nadide Korbey, Boreas Kırkyama Çalışma Gurubu ile atölye çalışması gerçekleştirdi.

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu’nun davetlisi olarak Çanakkale’ye gelen Patchwork sanatçısı Nadide Korbey atölye çalışmasında çanta, para cüzdanı ve iğnedenlik tasarımı gerçekleştirdi.

İstanbul’da kırkyama çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürdüğünü ifade eden Nadide Korbey; “Çanakkale’ye gelmekten çok memnunum. Sevgimizi, üzüntülerimizi, her şeyimizi kumaşların uçlarına bağlayarak dikiyoruz. Arkadaşlarımızla daha önce yapmadıkları çalışmaları yapıyor, model ve desenleri paylaşıyoruz. İki günlük çalışmamızda çanta, para cüzdanı ve hediyelik ürünler yaptık. Ceviz kabuklarının içine iğnedenlik tasarımını uyguladık. Eylül ayındaki Kırkyama buluşmasına katılacağım. Kadın isterse her şeyi başarır. Burada kadınlar çok başarılı muhteşem çalışmalar yapıyorlar” dedi.

ÜST