Kültür ve Sanat Meclisi Kuruldu

Kültür ve Sanat Meclisi Kuruldu
17/04/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi kuruluş genel kurulu Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Seçimde 7 kişilik yürütme kurulu belirlendi. Eş başkanlığa Mustafa Sevim ve Deniz Erbaş getirildi.
Kültür ve sanatta önemli bir merkez olmaya aday Çanakkale’nin sanat alanındaki alt yapısının oluşması doğrultusunda akılcı ve kalıcı tedbirler alınmasını; kentte ve kent dışında yaşayan sanatçıların kentle tanıştırılmasını, sanata katılımı artırarak ve kültürel dışlanmayı ortadan kaldırmaya yönelik stratejiler üretmek, kültürler arası diyalogu geliştirmek için çalışmalar yapmayı hedefleyen Kültür ve Sanat Meclisi kuruluş genel kurulu yapıldı.
Seçim sonucunda 7 kişilik yürütme kurulu şu isimlerden oluştu; Cam'ı Zerre Cam Tasarım Atölyesi’nden Zerrin Saraçoğlu, Onat Seramik’ten Sinem Kıray, Troya Kültür Derneği’nden Deniz Fatma Erbaş, Çanakkale Tubingen Troia Vakfı’ndan Mustafa Sevim, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği’nden Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alaattin Canbay, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Mehmet Şahabettin Kalfa, Çanakkale Kültür ve Sanat Derneği’nden Asude Bayram.

Yürütme Kurulu, ilk toplantısında eş başkanlık için Mustafa Sevim ve Deniz Fatma Erbaş’ı seçti.

ÜST