İlk görüntüler heyecan yarattı

İlk görüntüler heyecan yarattı
26/08/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi ve Stüdyo Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen “Çocuk Gözüyle Fevzipaşa” Mahallesi çekimleri sürüyor.  Çocuklar ilk çekimlerinin görüntülerini heyecan içerisinde izledi.

Fevzipaşa Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde ve mahallede Stüdyo Sanat işbirliği ile bir süredir devam eden çalışmalarda çocukların çektiği görüntülerden oluşan “Çocuk Gözüyle Fevzipaşa Mahallesi” çalışmasının ilk görüntüleri heyecan içerisinde izlendi. Kent Konseyinde görüntüler izlenirken hem kayıt yapan hem de belgesel de rol alan çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

Çekimlerini ilk kez izleme fırsatı bulan çocuklardan Hasan Kurnaz, Ahmet Sakar, Hayat Çancı, çalışmaların heyecan verici olduğunu ifade ederek ; “İlk kez kamera kullandık. Çekimlerde kendimizi ve yaptıklarımızı görmek çok hoşumuza gitti. Arkadaşlarımızla bu tür bir çalışmada vakit geçirmek hoşumuza gidiyor. Bundan sonrada çekimlerin sürmesini istiyoruz” dediler.

8-15 yaş arası 30 çocuğun katılımı ile gerçekleştirilen çekimler tüm hızıyla devam ediyor. Proje de Çocukların kendini, yaşadığı hayatı, sosyal çevresini kamera karşısında anlatması, aktif olarak katılımlarının sağlanmasıyla kolektif çalışma bilincinin oluşturulması ve ürettiklerinin çevreyle paylaşması da amaçlanırken çekimlerin bir ay içerisinde tamamlanacağı elde edilen görüntülerden ortaya çıkacak belgeselin halkın beğenisine sunulacağı ifade edildi.

ÜST