lll. Atikhisar Kır Şenliği Büyük İlgi Gördü

lll. Atikhisar Kır Şenliği Büyük İlgi Gördü
02/05/2013 · Haberler

Çanakkale Suyuna Sahip Çıkıyor!

3. Atikhisar Kır Şenliği Gerçekleştirildi

Kent Konseyi Çevre Meclisi kolaylaştırıcılığında ve Çevre Platformunun büyük katkılarıyla Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Atikhisar Kır Şenliği “Kaz Dağları Çığlık Atıyor” temasıyla gerçekleştirilmiştir. Her gün bir yenisinin haberini aldığımız altın arama faaliyetleri, termik santral çalışmaları gibi doğaya hızlı ve doğrudan veya zaman içinde, dolaylı olarak zarar verebilecek faaliyetlere dikkat çekmek ve en önemlisi Çanakkale’nin yegâne su kaynağı Atikhisar Baraj Gölünün korunması için gerekli duyarlılığı oluşturmak adına gerçekleştirilen etkinlik Çanakkale halkının büyük desteğiyle yapılmıştır.

04 Mayıs Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen basın açıklaması kadın, erkek, genç, yaşlı tüm Çanakkale halkı ve komşu illerin desteğiyle gerçekleştirilmiştir. Basın açıklamasının ardından gerçekleştirilen "Farkındalık Yürüyüşü" Cumhuriyet Meydanı'ndan başlamış pankartlar, sloganlar eşliğinde kordon boyunca yürünerek Golf çay bahçesinde son bulmuştur.

05 Mayıs Pazar günü Kayadere köyü piknik alanında, Atikhisar Barajının kıyısında gerçekleştirilen "lll. Atikhisar Kır Şenliği" kentin büyük ilgisiyle gerçekleştirilmiştir. 2000'in üzerinde katılımın olduğu şenlik bilgilendirme ve eğitim çalışmaları ile başlamıştır. Çeşitli müzik gruplarının sahne aldığı şenlik alanında halk oyunları, halaylar eşliğinde doğayla iç içe bir gün geçiren kentlilere neye sahip çıktıkları gösterilmeye çalışılmıştır. Farkındalık çalışmalarının yanı sıra eğlenceye de yer verilen şenlikte halat çekme, çuval yarışı, tırmanma parkuru gibi eğlenceli ve renkli yarışmalarda gerçekleştirilmiştir. Suyuna sahip çıkmak için etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ederiz.

ÜST