Mahalle Meclisi Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenleyecek

Mahalle Meclisi Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenleyecek
27/02/2015 · Haberler

İsmetpaşa Mahalle Meclisi Genel Kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi genel kurul toplantısında meclisin önümüzdeki günlerde mahalle çocuklarına yönelik düzenlemeyi planladığı şehir merkezi, tarihi yerler gezileri, tiyatro ve sinema gösterimi çalışmaları katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım, mahalle meclisi hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Yıldırım: “10 Ocak 2014 tarihinde İsmetpaşa Mahalle Meclisinin açılışını gerçekleştirdik. Mart ayı içerisinde İnsan Hakları toplantısı düzenledik. Avukat Kaan Tonka ve Avukat Hasan Sipahi tarafından İnsan Hakları konularında bilgilendirmeler yapıldı. 18 Mart 2014 günü şehitlerimiz için halkımıza pilav ikramı yaptık. Nisan ayında Sosyal Hizmet Uzmanı Cenk Özgür Özdemir’in katılımıyla Engelli Hakları Paneli düzenledik. Eğitim İçin Gönüllü Destek programına katılan öğrencilerin velileri ile bir araya gelerek eğitim öğretim çalışmalarını konuştuk. Sağlık, ilk yardım ve deprem panelini gerçekleştirdik. Panelde ÇOMÜ Acil Yardım Afet Yönetim Bölümü Eski Öğretim Üyesi Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar,  İlk Yardım uzmanı Nuray Demircan, Güzellik Uzmanı Neşe Kaya tarafından katılımcılara bilgiler verildi.  Geri dönüşüm konusunda mahalle sakinlerimizi bilgilendirme amacıyla Troya sitesinde atık yağlarla ilgili Arslancaspor tesislerinde de yine çöp ve atıklarla ilgili bilgilendirme toplantıları yapıldı.  Kadınlarımıza yönelik spor çalışması ve El işi kursu düzenledik. Kurslarımız devam ediyor. Aralık ayında Çanakkale Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı  Cezmi Batuk başkanlığında mahalle meclisimizde yapıldı. Toplantıda kurul üyesi Avukat Kaan Tonka, 10 Aralık- İnsan Hakları günü nedeniyle  “İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz?” konulu bir konferans verdi. Önce Sağlık panelinde katılımcılara diş sağlığı ve diş bakımı hakkında Belediye Meclis Üyesi Diş Hekimi Bilge Şimşek tarafında bilgilendirme yapıldı.  19.02.2015 tarihinde Mahalle Meclisi olarak oluşmasında öncülük ettiğimiz Dr. Ahmet Nami Özdemir Parkı’nın açılışını yaptık” dedi.

Mahalle de çocuklara yönelik çalışmalar yapmayı planladıklarını ifade den Başkan Yıldırım; “Mahalle çocuklarının kenti ve tarihi alanları tanıması için geziler düzenleyeceğiz. Ailelerinden aldığımız izinle mahalle çocuklarını tiyatro gösterilerine götüreceğiz. Mahalle Meclisi çalışma ofisi toplantı salonunda film gösterimleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Genel kurul toplantısı katılımcıların görüş önerilerini sunmaları ile sona erdi.


ÜST