Mahalle Meclislerinde Adaylar Konuşuyor

Mahalle Meclislerinde Adaylar Konuşuyor
11/05/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi, mahallelerde kurulu olan Mahalle Meclislerinin salonlarını 7 Haziran seçimlerine katılan partilere ve adaylarına, mahalle sakinleriyle buluşmak ve partilerinin seçilirlerse ne yapacaklarını anlatmak üzere açıyorlar.

Kent demokrasisinin daha da güçlenmesi hedefinde, “tarafsız bir tutumla, parti ayrımı gözetmeden Çanakkale’nin milletvekilliğine aday olanların partilerine  çağrı çıkartan Kent Konseyi, ulaşabildiği partilere çağrı mektuplarını elden vermiş, ulaşamadığı partilere de gazetelere verdiği  haberlerle 10 Nisan’a kadar bilgi vermelerini duyurmuştur. Belirtilen tarihe kadar 7 parti çağrılara yanıt vermiştir. Bu partiler Bağımsız Türkiye Partisi(BTP), Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Demokratik Sol Parti(DSP), Halkların Demokratik Partisi(HDP), Komünist Parti(KP), Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) ve Vatan Partisi(VP) olmuştur.

Parti temsilcileriyle yapılan program belirleme toplantısında, partilerin hangi gün, hangi mahalle meclisinde konuşma yapacağı belirlenmiştir.

Çanakkale Kent Konseyi’nin,  “Ortak yaşam bilincinin geliştirilmesi, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamak” göreviyle gerçekleştireceği  “Milletvekili Adayları Mahalle Meclislerinde” programı, 13 Mayıs’ta 7 mahalle meclisinde başlıyor ve 30 Mayıs’ta sona eriyor.

Program katılan partiler her mahalle meclisinde farklı günlerde 2’şer kere konuşma yapacaklar. Hafta içinde saat 19.00’da başlayacak olan program, Cumartesi-Pazar günleri de 15.30’da başlayacaktır.

ÜST