“Merkez Ortaokulunu hemen şimdi geri istiyoruz”

“Merkez Ortaokulunu hemen şimdi geri istiyoruz”
02/09/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi  “Merkez Ortaokulumu Geri İstiyorum” Çalışma Gurubu faaliyetleri hakkında bilgiler vererek 3 Eylül Çarşamba saat 18.00’da Merkez Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilecek etkinliğe de Çanakkalelileri davet edildi.

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclis Başkanı Şevket Ağan, 13 Ağustos farkındalık yürüyüşünün ardından İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’le yaptıkları görüşme hakkında bilgiler verdi. Ağan; “Milli Eğitim Müdürü bizden zaman istedi. Bir, bir buçuk yıl sonra okulun adıyla geri dönülebileceğini söyledi. Ayrıca Milli Eğitim müdürü görevde olduğu süre içerisinde Merkez Ortaokulunu oraya yapacağına söz verdi. Biz de topladığımız 5000 imzayı teslim ettik” dedi.

Merkez Ortaokulu bahçesinde 17.30’da toplanmaya devam eden çalışma gurubu 1 Eylül günü Belediye Meclisinde gurubu olan CHP, AKP, MHP’yi ziyaret etti.  Ziyaretler hakkında bilgiler veren Başkan Ağan; “Milliyetçi Hareket Partisi merkez ortaokulunun yerinde kalması yönünde görüş belirtti. Bizim yanımızda olduklarını ifade etti. Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe başkanları da sürece tam destek verdiklerini ve yanımızda olduklarını ifade ettiler. Toplantıya katılan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan mezun olduğu merkez ortaokulunun yerinde kalması gerektiğini ifade etti. Konuyu gerekirse meclis gündemine taşıyacağını bildirdi. Adalet ve Kalkınma partisinde İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile görüştük. Öğrenci sayıları ve okulların sıkışık durumu karşısında kendisinin sayın valimizle görüşerek bir çözüm bulabileceklerini belirttiler. Onların da düşüncesinin Merkez Ortaokulunun yerinin burası olduğu ve Cevatpaşa Mahallesinin bu okula ihtiyacı olduğu yönünde olduğunu anladık. 3 Eylül Çarşamba saat 18.00’de Merkez Ortaokulu önünde toplanarak “Bahane istemiyoruz, artık yeter Merkez Ortaokulumu geri istiyorum hemen şimdi” diyeceğiz” dedi.

ÜST