Meydan Sizin, İsim de Sizin Olsun...

Meydan Sizin, İsim de Sizin Olsun...
01/07/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi kentin gündeminde olan ve bir çok ismin ifade edildiği İskele’deki meydanın  isminin belirlenmesi için kentlileri bir araya getiriyor. Kentliler tarafından belirlenen isimler geniş katılımlı bir toplantıda değerlendirilerek  meydanın ismi kentlilerle birlikte kararlaştırılacak.

Çanakkale Belediyesi Kordon Boyu Kentsel Düzenleme Projesi içinde önemli bir yer olan, kente deniz yönünden gelişte giriş kapısı özelliğini taşıyan...

Geçmişten günümüze kentlinin buluşma noktası olma özelliğini koruyan...

90 yıllık manolya ağacı ile tarihi öneme sahip,  Çanakkale Belediyesine ilk yer sahipliği yapan İskele’deki meydan,  Anafartalar Oteli’nin yıkılması ile birlikte kentin en önemli kamusal alanlarından biri olacaktır.

Bu kamusal alan,  şimdi  ismini arıyor...

Bu meydanın ismini kentliler belirleyecek...

Kent Konseyi, kentlilerden kısa bir gerekçeyle meydana isimlerini bekliyor. İsim önerilerini hemşerilerimiz canakkalekentkonseyi@gmail.com adresine gönderebilirler.

Ayrıca kentin farklı yerlerine konulacak sandıklarla hemşerilerimiz önerilerini iletebilecekler.

Kent Konseyi, 15 Ağustos’a kadar devam edecek öneri toplama sürecinden sonra, öne çıkan isimleri yapılacak genel kurul toplantısı ile görüşerek meydanın ismini belirleyecek ve belirlenen ismi belediye meclisi'nde kararlaştırılmak üzere Kent Konseyi'nin önerisi olarak sunacak.

ÜST