Milletvekili adayları mahalle meclislerinde

Milletvekili adayları mahalle meclislerinde
03/04/2015 · Haberler

7 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde adaylar Çanakkale Kent Konseyi’nin Mahalle Meclisi salonlarında belirlenecek program doğrultusunda propaganda faaliyetlerini gerçekleştirebilecekler. Adayları mahalle sakinleriyle buluşturacak bu uygulamada, bütün partiler ve adaylar bu olanaktan eşit ve tarafsız bir şekilde yararlanacaktır.

“Ortak yaşam bilincinin geliştirilmesi, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamak” Kent Konseyleri’nin başta gelen görevlerindendir. Kentin ve kentlilerin beklentilerini merkezi düzeyde temsil ederek, bu beklentilerin hayata geçirilmesinde karar organlarını etkileyecek milletvekillerimizi seçmemize 2 ay kaldı. Hangi partiden hangi aday seçilecek olursa olsun onlarla birlikte bu kentte birlikte yaşıyoruz ve yaşamayı sürdüreceğiz. Merkezi kararlarda söz ve karar sahibi olacak milletvekillerimiz bu kararlarda kentin ve ayrımsız  olarak kentlilerin haklarını ve sorumluluğunu taşıyacaktır. Bu sorumluluğu paylaşmak ve haklarımızı seslendirmek ve sahip çıkmak için adaylarla mahalle sakinlerimizi buluşturma programı hazırladık.

Adayları 7 mahallede, ortaklaşa hazırlanacak bir takvime göre  buluşturacak programın 10 Mayıs’ta başlaması hedefleniyor. Buna göre seçime giren partiler/adaylar arasında bir ayrım gözetmeden bütün partilere eşit ve tarafsız bir yaklaşımla hazırlanacak propaganda programı  4 Haziran’da sona erecek. Adayların,  Kent Konseyi’nin 7 mahalledeki Mahalle Meclisi salonlarında kendilerini ve partilerinin programlarını halka anlatmak ve onların sorularına yanıt vermek imkânı bulacağı bu etkinlikle kentimizin ortak yönetimi konusunda, çok aktörlü yönetişimin ileriye taşınmasında bir adım daha atılmış olacaktır. Bu buluşmaların kentimizdeki barış ortamının ve demokrasinin güçlenmesine da katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz.

AKP, CHP, MHP, HDP, DSP, Vatan Partisi, BTP(Bağımsız Türkiye Partisi)’yle görüşerek programa katılacakları konusunda görüşleri alınmış, kendilerine ulaşamadığımız, seçime girecek olan ve programa katılmak isteyen  partilerin de 10 Nisan akşamına kadar  Kent Konseyi’ne bilgi vermelerini de ayrıca duyurmak istiyoruz.

 

Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu

ÜST