Namık Kemal’de Stratejik Plan tartışıldı

Namık Kemal’de Stratejik Plan tartışıldı
01/07/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi toplantı salonunda Çanakkale Belediyesi 2015/2019 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantıda vatandaşlar görüş ve önerilerini ifade etti.

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi çalışma ofisinde düzenlenen toplantıya Mahalle Meclis Başkanı Engin Kandemir ve Yürütme Kurulu Üyeleri, mahalle muhtarı Cahit Sevim ve bazı belediye meclis üyeleri  ile mahalle esnafları ve sakinleri katıldı.

Katılımcılar Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen 2015-2019 Stratejik Plan çalışmalarını değerlendirdiler ve önerilerini ifade ettiler. Toplantıda mahalle meclisi başkanı Engin Kandemir, Namık Kemal-Barbaros-İsmet Paşa ve Fevzi Paşa mahalle meclislerinin ortaklaşa yürüttüğü Sarıçay çevresinin düzenlenmesi konusunun plânda da yer almasını önerdi.   Ayrıca  Atatürk köprüsü altında bulunan köy otobüslerinin kaldırılacağı yönünde söylentiler olduğunu, köy otobüslerinin bu bölgede kalması gerektiği esnaflar tarafından dile getirildi.  Şehir içerisine kurulan AVM’lerin ve zincir marketlerin küçük esnafları etkilediği için şehir dışına çıkması istendi.

Stratejik plân toplantıları 2 Temmuz'da Gençlik Çalıştayı, 3 Temmuz'da Esenler Mahalle Meclisi, 4 Temmuz'da Kemalpaşa Mahalle Meclisi toplantıları ile devam edecek.


ÜST