Namık Kemal Mahalle Meclisi Kuruluyor

Namık Kemal Mahalle Meclisi Kuruluyor
06/11/2013 · Haberler

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan yönetmelikle Kent Konseyleri’ne verilen mahalle meclisleri kurulması görevine göre Çanakkale’nin 7 mahallesinde Mahalle Meclisleri kuruluş çalışmaları devam ediyor.

Daha önce kurularak çalışmalarını sürdüren Fevzipaşa ve Esenler mahalle meclislerine Namık Kemal Mahalle Meclisi de 25 Kasım’da yapılacak olan kuruluş genel kuruluyla katılmış olacak.  Namık Kemal Mahalle muhtarı Cahit Sevim ve mahalle sakinlerinden bir grupla bir araya gelen Kent Konseyi başkanı ve Genel Sekreteri, Kent Konseyi ve mahalle meclisleri hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim, mahalle meclislerinin gerek mahalleleri gerekse kent yaşamı için büyük önem taşıdığını ifade ederek “Mahallemizde bulunan dernekler, spor kulüpleri, sendikalar, meslek odaları, kooperatif gibi kuruluşlar ile her apartmandan birer temsilciyi ve duyarlı mahalle sakinlerini 25 Kasım’da Kent Konseyi toplantı salonunda yapacağımız genel kurula bekliyorum. Bu toplantıda Mahalle Meclisimizin yürütme kurulu seçilecektir” dedi.

Daha önce Fevzipaşa ve Esenler Mahalle Meclisi’nin kurulduğunu ve çalışmalara başladığını anlatan Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen, “Bu ayın 14’ünde Kemalpaşa Mahalle Meclisi, 21’nde İsmetpaşa Mahalle Meclisi ve 28 Kasım’da Cevatpaşa Mahalle Meclislerinin kuruluş genel kurullarını yaparak 6 mahallemizin Meclislerini kurmuş olacağız. Aralık ayında da Barbaros Mahallesi Mahalle Meclisi’ni kurarak süreci tamamlayacağız” dedi.

ÜST