Panel: Türkiye'de Enerji Politikaları ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Panel: Türkiye'de Enerji Politikaları ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları
16/05/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi tarafından 25 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00'de Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen "Türkiye'de Enerji Politikaları ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları" paneli verimli, sürdürülebilir ve çevreci enerji kaynakları/modellerini yararlarını

Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Sıdkı Tanay Uyar Türkiye ve rüzgar enerjisi potansiyeli, rüzgar haritaları ve Çanakkale'nin konumu hakkında bilgilendirme yapmış, rüzgar santrallerinin gelişimi üretim potansiyellerinden bahsetmiştir. Prof. Dr. Murat Türkeş iklim ve rüzgar ilişkisi ile coğrafi olarak rüzgar sertlikleri ile ilgili bilgi vererek Çanakkale'nin rüzgar dereceleri ve rüzgar ile enerji üretim potansiyeli hakkında bilgilendirme yapmıştır. ÇOMÜ Fizik bölümünden Prof. Dr. İsmail Tarhan güneş enerjisi hakkında bilgilendirme yapmış, güneş panelleri, güneş pilleri gibi gelişen teknolojiler ve kullanım biçimleri hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Çevre Meclisi Başkanı Av. Ali Aydın Çalıdağ yönetimindeki panel katılımcıların panelistlere yönettiği sorularla sona ermiştir.

ÜST