Posta Gazetesinin Manşeti; “Kimsenin Seçim Bürosu Değiliz”

Posta Gazetesinin Manşeti; “Kimsenin Seçim Bürosu Değiliz”
10/02/2014 · Haberler

Posta gazetesi Çanakkale eki Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz’un Belediye Meclisinde yaptığı açıklamaları manşetine taşıdı. “Kimsenin Seçim Bürosu Değiliz” manşetiyle yayınlanan haberde Başkan Yavuz’un Belediye Meclisinde yaptığı sunumdan başlıklar yer aldı.

Posta gazetesinin her gün yayınlanan Çanakkale ekinde yer alan haberde Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz’un açıklamalarına yer verildi. Başkan Yavuz’un; “Mahalle Meclisleri hiçbir kişinin ya da partinin de seçim mekânları olmayacaktır” ifadesi öne çıktı.

Gazete haberinde şu ifadelere yer verdi.

Yönetim Oylamayla Geliyor

Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Saim Yavuz, Belediye Meclis toplantısında, kuruluş çalışmaları tamamlanan Mahalle meclislerinin süreci ile ilgili Belediye Meclis üyelerine bilgi verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen görevi yerine getirdiklerini ifade eden Yavuz; “Mahalle Meclisi, yerelde demokrasinin güçlendirilmesinin en önemli faktörüdür” dedi. Yavuz, mahalle meclislerinin yönetimlerinin seçimle göreve geldiğinin ve gönüllülük esasıyla çalıştığını da hatırlattı.

Dedikodu Yayanlara Cevap

Kent konseyleri olarak Türkiye’de yaptıkları öncülüğü mahalle meclislerinde de hayata geçirdiklerini ve kuruluş çalışmalarını tamamlayan ilk kent sıfatı kazandıklarını anlatan Saim Yavuz, kuruluşlarını seçim tartışmalarında dedikodu malzemesi yapanlara da sert sözlerle karşılık verdi. Yavuz; “Mahalle meclislerini CHP’nin ya da başkan adayının kullanacağı seçim büroları olacaktır diye yorumlayan ya da bu türden dedikodu yayanlar bilsinler ki, buralar hiçbir kişinin ya da partinin seçim mekanları olmayacaktır” ifadesini kullandı.

ÜST