Saim Yavuz yeniden

Saim Yavuz yeniden
20/10/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi'nin seçimli genel kurulu 18 Ekim 2014 tarihinde Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da Yürütme Kurulu Başkanı Saim Yavuz faaliyet raporu hakkında katılımcılara bilgi verdi.  Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen’de bütçe ve mali rapor hakkında bilgilendirme yaptı.

Genel Kurul Divan heyeti Rıdvan Uz, Erdinç Uslan ve Lale Yılmaz Can’dan oluştu.

Çanakkale Kent Konseyi seçimli genel kurulunda Mevcut Başkan Saim Yavuz, Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumpete,  Bünyamin Nami Tonka başkan adayı oldu.  Adayların konuşmalarının ardından seçime geçildi.

357 genel kurul üyesinin katıldığı ilk turda, 335 imza sahibi oy kullandı. Oylamada 334 oy geçerli olurken, Saim Yavuz 142 oy, Şebnem Kumtepe 103 oy, Bünyamin Nami Tonka 86 oy aldı. 3 oy boş çıkarken, 1 oy geçersiz sayıldı. Seçimde salt çoğunluk rakamı olan 238'e kimse ulaşamadığı için seçim 2'nci tura kaldı.

2.tur oylama sonuclarında 273 imza karşılığı oy kullanılırken, Saim Yavuz 132, Şebnem Kumtepe 93 ve Bünyamin Nami Tonka 47 oy aldı. 1 o geçersiz sayıldı. Salt çoğunluk olan 181 oya ulaşılamadı ve seçim 3. tura kaldı.

Son tura ikinci turda en çok oyu alan Saim Yavuz ve Şebnem Kumtepe katıldılar. Üçüncü tur oylamasında 290 oy kullanılırken, 147 oy alan Saim Yavuz, yeniden Kent Konseyi başkanı oldu. Şebnem Kumtepe ise 140 oy alırken, 3 oy geçersiz sayıldı.

Seçimin ardından konuşma yapan Saim Yavuz, “Sevinçli değilim, üzüntülüyüm. Çünkü kaybeden arkadaşlarım var. Oy kullanmak için genel kurula gelen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu

Başkanlık seçiminin ardından Kent Konseyi'nde görev alacak yürütme kurulu üyeleri seçildi. Yapılan oylama sonucunda Yürütme Kurulu, Engin Balıkçı, Aysun Aksu, Celil Kankaya, Ercüment Furuncu, Akın Baran, Hikmet Kuru, İsmail Ogün Kırlıoğlu, Seçkin Sağlam ve Münire Yılmaz'dan oluştu.


ÜST