Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu
13/08/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen, Çanakkale Değişim gazetesinde  yayımlanan ve hakaret içeren yazıyla ilgili Kerem İriç hakkında Çanakkale adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Mahalle ve Tematik meclis temsilcileri, Sendika Temsilcileri, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı ve Yürütme Kurulu üyeleri adliyeye gelerek Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen’e destek oldular.

Adliye çıkışında bir açıklama yapan Avukat Ufuk Bozoğlu; “Çanakkale Değişim gazetesi genel yayın yönetmeni Kerem İriç hakkında suç duyurusunda bulunduk. Savcılık gerekli işlemleri başlatmıştır.” dedi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel; “Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu üyemiz ve Çanakkale Kent Konseyi genel Sekreteri Gülay Sarışen’in maruz kaldığı durum bizim açımızdan kabul edilemez bir durumdur. Kanunlar yasalar her şeyin üzerindedir. Biz de hukukun, kanunun hakemliğine başvuruyoruz. Çok değerli arkadaşımız Gülay Sarışen’e destek olmak için yürütme kurulu arkadaşlarımızla birlikte buradayız. Suç duyurusunda bulunuldu. Gülay arkadaşımız sadece Çanakkale değil Türkiye’de Kent Konseylerinin gelişmesi, yerel demokrasinin güçlenmesi için çok büyük emek katkı vermiştir. Bu anlamda ki davranışları hak etmemektedir. Kendisini seviyor destekliyor ve kadın olarak yürekli duruşundan dolayı takdir ediyoruz.” dedi.

ÜST