Sergi açılışı ve Halk Oyunları gösterisi

Sergi açılışı ve Halk Oyunları gösterisi
10/05/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi El Sanatları Sergisi ve Halk Oyunları etkinliği mahalle meclisi çalışma ofisinde geniş katılımla gerçekleştirildi.

İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirilen dikiş, nakış, el sanatları kursunda üretilen ürünlerin sergisi açıldı ve halk oyunu ekibinin yılsonu gösterisi sahnelendi.

Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Belediye Başkan Vekili Emine Kardelen etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından İsmetpaşa Mahallesi Halk Oyunları Çalışma Grubunun halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Halkoyunları çalışma grubunun sergilediği performans izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Halk oyunları gösterisinin ardından etkinlik, sergi açılışı ile devam etti. Kurdele kesimi ile gerçekleştirilen açılışın ardından Başkan Vekili Kardelen ve konuklar, Dikiş, Nakış ve El Sanatları Çalışma Grubunun dönem boyunca yaptıkları el emeği eserlerden oluşan sergiyi gezdi. Başkan Vekili Kardelen, sergide emeği geçen eğitmenlere çiçek takdiminde bulundu. Program düzenlenen kokteyl ile son buldu.

ÜST