Sergi ve Defile büyük ilgi gördü

Sergi ve Defile büyük ilgi gördü
11/05/2016 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi El Sanatları Sergisi açılışı ve Defilesi mahalle meclisi çalışma ofisinde geniş katılımla gerçekleştirildi.

İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisi önünde gerçekleştirilen etkinlikte Mahalle Meclisi Giyim Çalışma Gurubunun Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Giyim öğretmeni Özlem Özdemir ile birlikte hazırladığı defilede 11 manken aralarında gelinlik ve gündelik kullanım eserlerinin yer aldığı 30 kıyafeti başarılı bir şekilde sergiledi. Mahalle Meclisi Halk Oyunları Çalışma Grubunun halk oyunları öğretmeni Gülcan Can ile birlikte hazırladığı Çanakkale yöresi halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.

Defile ve Halk oyunları gösterisini ardından El Sanatları sergisinin açılışına geçildi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Halk Eğitim merkezimiz, eğitmenleri ile birlikte gerçekten başarılı çalışmalar yapıyor. İnsanlarımıza becerilerini ortaya koyma fırsatı veriyorlar. Mahalle meclisimiz mahalle sakinlerinin kapasitelerini ortaya koymaları için birliktelik yapmışlar. Halk Eğitim Merkezi tarafından Çanakkale’de 2 bin kurs açıldığı ve Çanakkale’de 40 bin kişinin kurstan yararlandığı bilgisini müdüre hanımdan öğrendim. Halk eğitim merkezi halkın eğitimi için gereğini yapmış. 14 yıl önce söylediğim sözü bir kez daha söylüyorum. Halk eğitim merkezinin bir binasının olmamasını bu kentin ilgililerinin ayıbı olarak görüyorum. Bu kadar çalışan, halka yönelik eğitim yapan başarılı bir kurumun bir mekana kavuşmamış olması çok büyük ayıptır. Yer mi var da yapılmadı denebilir. Yer de var. Cevatpaşa Mahallesinde mevcut alanları var Bizden yerleri yetersiz diyerek plan tadilatı istediler. Hemen yaptık. Buraya sığmayız dediler, Arıburnu ilkokulu yanında büyük bir alan var. Burası için imar plan tadilatı istediler, hemen yaptık. İmar planını açın orada halk eğitim merkezi alanı olarak gözüküyor. Biz yerel yönetim olarak her türlü çabayı gösterdik. Çanakkale’nin güzel insanları için hizmet eden öğretmenlerimizin daha ferah ortamda hizmet vermesi emin olun gördüğünüz eserlerin daha fazlasını bize sergileyecektir. Bütün olanaksızlıklara rağmen gösterilen başarıyı alkışlıyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü  El Sanatları öğretmeni Arzu Şölen Yalçın’ın kursiyerleri ile birlikte hazırladığı el sanatları sergisinde aralarında tel kırma, salon takımları, giyim, kurdele, ahşap boyama eserlerinin yer aldığı 80 eser sergileniyor.

 

 

ÜST