Sevgililer Tarla Sokak’ta buluştu

Sevgililer Tarla Sokak’ta buluştu
15/02/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kemalpaşa Mahalle Meclisi, Gönül İnsanları Çalışma Grubunun Tarla Sokak'ta düzenlediği "Sevgililer Günü Etkinliği” büyük ilgi gördü.

Kemalpaşa Mahalle Meclis Başkanı Orhan Gürel yaptığı konuşmada; “Bu etkinlik, kent yaşamını daha renkli ve hareketli kılmanın yanı sıra kentlinin kentliyle beraber gerçekleştirdiği; sanat ve sosyal yaşam içerikli doğal bir sokak aktivitesi olmayı amaçlıyor. Kent Konseyi Kemalpaşa Mahalle Meclisi Gönül İnsanları Çalışma Grubu tarafından, Çanakkale Belediyesi, Kemalpaşa Mahalle Muhtarlığı, Kent Gönüllüleri, Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kara Üzüm Mızıkacıları, Tarla Sokak Esnafları, Dardanel Müzik, Kedi Kulağı Kitabevi, Pixel Fotoğrafçılık, Ayda Otantik ve Troia Dans Topluluğu'nun ortaklığı ile gerçekleşiyor. Bu Mahalle Meclisimizin ilk etkinliği olup bundan sonra da mahalle sakinleri ve esnafımıza yönelik eğitim, çevre, sanat ve ekolojik yaşam konularında başka etkinliklerimiz de olacaktır” dedi.

Eşi Hale Gökhan’la kutlamalara katılan Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan da

yaptığı konuşmada; “Herkesin sevgililer günü kutlu olsun. Bütün sokaklarımız bütün günlerimiz neşe içerisinde geçsin.  Bütün sevgiler sizinle olsun. Hayatınız sevgiyle dolsun. Hale hanım benim ilk ve tek aşkım. 10 yıl çene çaldım onu kandırmak için. Benim için çok anlamlı. Çanakkale’de sizlerin temsilcisi olarak belediye başkanı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Özellikle Kemalpaşa Mahalle meclisimizin, muhtarımızın ve katkı verenler ile değerli katılımcıların burada bu güzelliği yaratması bizi mutlu etti” dedi.

Katılanların sokak esnaflarıyla birlikte gönüllerince eğlendiği “Sevgililer Günü”n de ünlü sanatçı Can Gox “Haydar Haydar” şarkısını seslendirdi. Kutlamada dans, canlı müzik, fotoğraf çekimi ve çoban ateşi, ödüllü yarışmalar, eski 45’likler gibi eğlenceli aktiviteler büyük ilgi gördü.

ÜST