İsmetpaşa Mahalle Meclisi Kuruluyor

İsmetpaşa Mahalle Meclisi Kuruluyor
23/10/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi  İsmetpaşa Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu 21 Kasım Perşembe saat 17.30’da Çataltepeliler Dernek Lokalinde gerçekleştirilecek.

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesinin önemli mekanizması olan mahalle meclislerine bir yenisi daha ekleniyor.

Çanakkale Kent Konseyi  Fevzipaşa  ve Esenler,  Mahalle Meclisi kurulmasının ardından İsmetpaşa mahalle meclisi kurulma çalışmalarına başlandı. Arslancaspor tesislerinde gerçekleştirilen bilgilendirme ve danışma toplantısına Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural ve mahalle sakinleri katıldı. Katılımcılara mahalle meclislerinin görev, yetki ve çalışma alanları hakkında bilgiler verildi, katılımcılar da öneriler de bulundular.

İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural, oluşturulacak meclisin mahalle için başarılı çalışmalar yapacağına inandığını  belirtti.  Muhtarlık olarak siteleri gezerek, telefon ve mail yolu ile mahalle sakinlerini genel kurula davet edeceklerini ifade eden Vural;  “Mahallemiz için mahalle sakinlerimize çalışacağımız bir ortam ve imkân yaratılacak. Bundan sonra da daha kapsamlı, detaylı çalışmaları mahallemiz ve kentimiz  için yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜST