“Sorunların çözümüne birlikte katkı yapmalıyız”

“Sorunların çözümüne birlikte katkı yapmalıyız”
05/10/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu Özlem Kayalı İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurul da yedi kişilik yönetim kurulunun seçimi yapıldı. Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda Esenler Mahalle Meclisi Yönetim Kurulu Başkanlığına İrfan Kütüklü’yü seçti.

Özlem Kayalı İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen kurulu genel kuruluna çok sayıda ilgili katıldı. Toplantıda konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz; “Mahalle meclisi Kent Konseyi’nin en önemli organı, ana yapı taşı. Merkezde bulunan yedi mahalle de çok yakın zamanda çalışmalar tamamlanarak mahalle meclisleri kurulacak. Mart ayına kadar çalışmaların tamamlanmasını hedefliyoruz. Meclisler, tüm yaşayanların bütün farklılıkları ile bir arada bulunarak mahallenin sorunlarına ortak çözümler bulmak için bir araya geldikleri yer olacak. Burası iktidar alanı değil. Herhangi bir çıkar da yok. Mahalle meclisi yaşadıkları yerle ilgili her türlü sorunu, öneriyi konuşarak bunların yapılabilmesi için uğraşacak.  Bu konular çok yönlü araştırma ve hazırlanan raporla ortaya konulacak. Kabul edildikten sonra Kent Konseyi genel kurulunda görüşülecek. Kabul edilen karar Belediye Meclisi gündemine getirilecek ve hayata geçirilecek” dedi.

Esenler Mahalle Meclisi Genel Kurulu Yürütme Kurulu seçimi için Ali Ürer, İsmet Çildan ve Yelda Çelik’ten oluşan Divan, yönetiminde gerçekleştirilen seçim sonunda “Satı Ürer, Fatma Çalışkan, İrfan Kütüklü, Hülya Barut, İsmail Karaca, Enver Ergün, Aysel Kula” Esenler Mahalle Meclisi yürütme kurulu üyeliğine seçildiler.  Yeni yönetim kurulu yaptığı ilk toplantıda başkanlığa İrfan Kütüklü’yü seçti.

“Katılımcı Demokrasiye Katkı Sağlayacağız”

Esenler Mahalle Meclisi yönetim kurulu başkanı İrfan Kütüklü ekip olarak başarılı çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Kütüklü şunları söyledi; “Esenler Mahallesinde yaşayan halkın demokratik katılımını, sorunlarına sahip çıkmalarını sağlayabilmek çok önemli. Birilerinden bir şey beklemek yerine birlikte sorunların çözümüne katkıda bulunmayı yaratabilmeliyiz. Bunu gerçekleştirebilirsek hem katılımcı demokrasiye katkı sağlamış hem de sorun yaşayanlar sorunların çözümünde adımlar atmış olacaklardır.  Esenler Mahalle Meclisi yürütme kurulu olarak ekip olarak çalışacağımıza inanıyor, iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum.”

ÜST