Tarla Sokakta 8 Mart

Tarla Sokakta 8 Mart
10/03/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kemalpaşa Mahalle Meclisi Gönül İnsanları Çalışma Gurubu Tarla Sokakta 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği düzenledi.

Tarla Sokak’ta düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe “Bu kentte kentin sokaklarında Çanakkaleli kadınlar olarak özgürce kendimizi ifade edebildiğimiz için kendimizi şanslı buluyorum. Bu kentte yaşayanlarına bunun için çok teşekkür ediyorum. Ancak mücadelemiz haklarına ulaşamamış tek bir kadın dahi kalmayıncaya kadar devam edecek. Bugün bu sokak da Kadınlarımızın yüreklerinden ellerinden çıkan eserlerle bir nebzede olsa dinleneceğiz. Bugün bu sokak da gördükleriniz kadın dayanışmasının eseridir. Çanakkale kadınına da yaraşan budur. Bu dayanışmanın defalarca tekrarını diliyorum. Çarşaflarımızı ve boynumuzdaki kırmızı fularlarımız kaybettiğimiz çocuk gelinlerin ruhuna unutmadığımızın ve unutmayacağımızın küçük bir göstergesidir” dedi.

Etkinliğe çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Boreas Kırkyama Çalışma Gurubu, Ekolojik Yaşam Çalışma Gurubu, ÇAYEK, Kent Gönüllüleri, Lions kulübü üyeleri katıldı. Etkinlikte el ürünleri katılımcıların beğenisine sunulurken, sanatsal gösteriler, müzik dinletisi ve canlı performanslar sergilendi.

ÜST