“Temel İşaret Dili Eğitimi”

“Temel İşaret Dili Eğitimi”
07/11/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Temel İşaret Dili Eğitimi gerçekleştirilecek. Başvurular 13 Kasım tarihine kadar Kent Konseyine yapılabilecek.

Engelliler meclisi tarafından düzenlenecek olan kursta katılımcılara işitme engelliler tarafından duygu, düşünce, istek ve ihtiyaçların ifade edilmesi amacıyla kullanılan “Temel İşaret Dili” eğitimi verilecek. 17 Kasım tarihinde başlayacak kurs için başvurular 13 Kasım tarihine kadar Kemalpaşa Mahallesi Mersin Dede Sokak No:21 adresinde bulunan Çanakkale Kent Konseyine yapılabilecek. Detaylı bilgi  www.canakkalekentkonseyi.org ve https://www.facebook.com/canakkalekentkonseyi adreslerinden alınabilir.

Temel işaret Dili Eğitimi için Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu ile irtibata geçtiklerini bildiren Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Remzi Bolaman; “Dersler alanında uzman İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Habibe Biber tarafından 17.30-19.30 saatleri arasında verilecek.  İşitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla başta işaret dili harfleri olmak üzere günlük hayatımızda kullandığımız kelimeler uygulamalı olarak anlatılacak. Yıl içerisinde dört eğitim verilecek. Eğitimleri eksiksiz tamamlayan ve düzenlenecek olan sınava katılarak başarılı olan kursiyerler tercüman belgesi alacak” dedi


ÜST