Yapay Zekanın Dünü Bugünü Konuşulacak

Yapay Zekanın Dünü Bugünü Konuşulacak
17/04/2023 17:00
Çanakkale Belediyesi Nikah Salonu

Çanakkale Kent Konseyi, "Yapay Zekanın Dünü ve Bugünü" adlı etkinlik ile Prof. Dr. Oğuz Ergin'i konuk ediyor.

Etkinlik, 17 Nisan 2023 günü saat 17.00'da düzenlenecek. Çanakkale Belediyesi Nikah Salonu'nda yapılacak etkinliğe davetlisiniz.

PROF. DR. OĞUZ ERGİN KİMDİR?

-1978 yılında İzmir / Bornova'da doğdu.

- Bursa Fen Lisesinden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Devamında Yüksek Li̇sans Doktora eğitimi içi̇n Ameri̇ka Bi̇rleşi̇k Devletlerine gi̇tti̇.

-Newyork Devlet Üniversitesindeki bu çalışmaları 4,5 yıl sürdü, 2005 yılında tamamlandı.

-2005-2006 yıllarında 1,5 yıl süreyle İspanya/Barselona'da Intel'in Araştırma Merkezinde Uzman Araştırma Mühendi̇si olarak çalıştı.

- 2006 yılında yurda dönen Prof. Ergin, Ankara Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji̇ Üni̇versi̇tesi̇ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Öğreti̇m Üyesi̇ olarak çalışmaya başladı.

- Eş zamanlı olarak 2014 yılında America'da Indiana Notre Dome Üniversitesinde bir yıl süreyle konuk öğreti̇m üyesi̇ olarak; 2016 yılında da bir buçuk yıl süreyle İskoçya Edinburg Üniversitesinde araştırmacı olarak görev yaptı.

-Halen TOBB Ekonomi̇ ve Teknoloji̇ Üniversitesinde Bilgisayar Mühendi̇sli̇ği̇ Bölüm Başkanlığı görevi̇ni̇ yürütmektedi̇r.

-Ayrıca, aynı üni̇versi̇teni̇n Yapay Zeka Mühendisliği Kurucu Başkanlığını yapmıştır. Türk Havacılık ve Uzay Sanayiinin (Tai) Danışmanlığını da yapmaktadır.

- Pek çok ulusal ve uluslararası makaleleri̇ bulunan Prof. Dr. Oğuz Ergin, iki kız çocuk babasıdır.

ÜST