Spor Meclisi

SPOR MECLİSİ

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi, Çanakkale’de spora demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, Çanakkale’nin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak ve buna paralel olarak sportif aktiviteleri geliştirmek,  Kentin kaynaklarının ve çevre değerlerinin sportif anlamda etkili, verimli ve adil kullanımına katkıda bulunmak,  Çanakkale’de spor kulüp ve derneklerinin gelişmesine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunmak,  Çanakkale’de çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki sportif etkinliklerini arttırmak amaçları ile Çanakkale Kent Konseyi yapısı atında çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 29 Ocak 2015 Kent Konseyi Genel Kurul toplantısında kabul edilen yönerge ile kuruldu.

Spor Meclisi Yönergesi, spor ile ilgili kurum ve kuruluşlardan katılımlarla yapılan bir dizi toplantı ve çalışma sonucunda oluşturulmuştur.

Spor Meclisi ilk Genel Kurul toplantısını 24.03.2015 tarihinde yaparak Yürütme Kurulunu belirlemiş ve çalışmalarına başlamıştır. Spor Meclisi Seçimli Genel kurul Toplantısı 27.04.2017 tarihinde gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu; “Fadıl Kurt, Nehir Çakır, Volkan Artut, Uğur Söylemez, Serkan Yurdabak, Mehmet Günaydın, Hanife Levent, Tandoğu Yazıcı, Tayfun Söğütçü”

Yürütme Kurulu ilk toplantısında görev dağılımını yaparak Spor Meclisi Başkanlığına Fadıl Kurt, Başkan yardımcılığına Nehir Çakır seçildi.

Spor Ön Çalıştayı yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi’nin spor alanında yaşanan sorunların tespitine yönelik düzenlediği “Spor Ön Çalıştayı” Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesisleri Ercan Adsız salonunda düzenlendi. “Spor Ön Çalıştayı’nda resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra, spor il temsilcileri, spor kulübü, dernek temsilcileri, antrenör ve sporcular yaptıkları konuşmalarda görüş ve önerilerini ifade ettiler. Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi tarafından mayıs ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan “Spor Çalıştayı” oturum konularının belirlenmesi için katılımcılardan görüş ve öneriler de alındı. Çalıştay’ın tarihi belirlendikten sonra spor alanında faaliyet gösteren tüm ilgililere ve kamuoyuna ilan edilecek.

Sporda Şiddeti Kınıyoruz

11 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Cebeci Spor Kompleksinde oynanan BAL ligi 12.Grup Sultangazispor-Yeni Çanspor müsabakası sonunda yaşanan şiddet olaylarını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.Yaşanan olaylar sırasında yaralanan Yeni Çanspor’lu oyuncularımıza acil şifalar diliyor Yeni Çanspor camiasına geçmiş olsun dileklerimizde bulunuyoruz. Sporun içindeki her türlü şiddeti kınıyor, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmaları konusunda ilgilileri göreve davet ediyoruz.

Basın Duyurusu

2017 yılı içerisinde tüm branşlarda şampiyon olan kulüp ve sporcularımızı ödüllendirmek üzere Kent Konseyi Spor Meclisi olarak bir çalışma başlattık. Bu kapsamda Çanakkale Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren spor kulüpleri ve bireysel sporcuların tespiti çalışmalarımız sürüyor. Ancak sağlıklı bilgilere ulaşma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu konu ile ilgili paydaşlarımız ile ortak bir çalışma yürütmememize rağmen, kimsenin unutularak mağdur edilmemesi adına elimizdeki bilgiler dışında tüm branşlarda 2017 yılı içerisinde Olimpiyat, Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında şampiyonluk elde etmiş kulüp ve bireysel sporcularımızın, Kent Konseyi sekreteryasına başarılı olduklarını gösteren belge ile başvurmaları önem arz etmektedir. Son başvuru 09.02.2018 tarihine kadardır. Spor kamuoyumuzun göstereceği duyarlılığa şimdiden teşekkür ederiz.

Spor Meclisinden şampiyona ziyaret

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu katıldığı dünya şampiyonasında Çanakkale’yi başarı ile temsil eden Bilek Güreşi sporcusu Ümit Burunlular’ı ziyaret etti.02-11 Eylül tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde gerçekleştirilen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasına katılan Çanakkaleli bilek güreşi sporcusu Ümit Burunlular engelliler kategorisinde artı 75 kiloda sol kolda birinci, sağ kolda ise ikinci oldu.

Spor Meclisi Başkan Gökhan’ı ziyaret etti

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Spor Meclisi yürütme kurulu başkanı Fadıl Kurt, başkan yardımcısı Gülcan Çelik, yürütme kurulu üyeleri Tandoğu Yazıcı, Mehmet Günaydın, Aytekin Er, Tayfun Söğütçü, Ümit Özyayla,  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’la bir araya gelerek önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmaları paylaştı.

Sporun sorunları ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt ve Yürütme Kurulu üyeleri, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş ve Tesisler Şube Müdürü Dr. Firuz Erdil’i ziyaret etti.

 

Spor Meclisi Fadıl Kurt’un başkanlığında devam ediyor

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi seçimli genel kurul toplantısı Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Spor Meclisi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Genel Kurul’da Seçim Divan Heyeti Dr. Firuz Erdil,  Özkan Vural ve Sedat Bektaş’tan oluştu. Genel Kurul’da adayların belirlenmesi ve kendilerini tanıtmasının ardından seçime geçildi. Spor Meclisi yürütme kurulu “Fadıl Kurt, Hanife Levent, Aytekin Er, Tayfun Söğütçü, Mehmet Günaydın, Tandoğu Yazıcı, Hasan Altunışık, Ümit Özyayla, Gülcan Çelik”ten oluştu. Yürütme Kurulu ilk toplantısında görev dağılımını yaparak Spor Meclisi Başkanlığına Fadıl Kurt, Başkan Yardımcılığına Gülcan Çelik seçildi.

spor-haberiSpor Meclisi Yürütme Kurulu toplantısını yaptı

Spor Meclisi Yürütme Kurulu Fadıl Kurt başkanlığında toplandı. Toplantıda 2017 yılı faaliyetleri görüşüldü.Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt; “Önümüzdeki günlerde belediye ve diğer kulüplerle kurumlarla görüşmeler yapacağız. Kapatılan Çanakkale spor lisesinin tekrar faaliyete geçirilmesi için ilgili İl Milli Eğitim Müdürü ile görüşmeler yapılacak. Toplantıda 2017 yılı bütçesi görüşüldü. Gündemdeki spor olayları da değerlendirildi” dedi.

SporMeclisi fotografSporun sorunları raporu hazırlanıyor

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Genel Kurulunda Çanakkale sporunun sorunlarının tespiti üzerine yapılan çalışmalarla ilgili Meclis Başkanı Fadıl Kurt tarafından bilgiler verildi.

 

Spor Meclisi,  Spor Branşları il temsilcileriyle Toplandı (4)Spor Meclisi,  Spor Branşları İl Temsilcileriyle  Toplandı

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Spor Branşları İl Temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya Spor Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Fadıl Kurt, Yürütme Kurulu üyeleri Hanife Levent, Ercan Zeybek, Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Atletizm İl Temsilcisi Mehmet Ay,   Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altınışık, Dağcılık il temsilcisi Erdal Öztüne, Otomobil sporları il temsilcisi Sertaç Tatar,   Okçuluk il temsilcisi Hakan Çakıroğlu,    Yelken il temsilcisi İsmail Demirhan, Herkes için spor il temsilcisi Necmi Tekin, Okul sporları il temsilcisi İsmail Hakkı Şenel, Kick boks il temsilcisi Serkan Bozacı katıldı.

11696015_898674303505231_7806652308909595162_n Spor Meclisi ASKF’yi ziyaret etti

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi yürütme kurulu Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Başkan Yardımcısı Hanife Levent, Yürütme Kurulu Üyeleri Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı ile birlikte Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Firuz Erdil ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.  Görüşmede, Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi hakkında ASKF yetkililerine bilgiler verildi. Spor alanında ortak yapılacak çalışmalar görüşüldü.

 

Spor Meclisi Ülgür Gökhan ZiyaretiBaşkan Gökhan’dan Spor Meclisine Tam Destek

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Başkan Yardımcısı Hanife Levent, Yürütme kurulu üyeleri, Aytekin Er, Ercan Zeybek, Tandoğu Yazıcı, Necip Baskıncı, Ogün Gezen, Mehmet Günaydın’ın katılımıyla yapılan görüşmede Çanakkale sporu masaya yatırdı, spor alanında yapılacak yatırımlara ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Spor Meclisi Vali Yardımcıları ile görüştü (4)  Spor Meclisi Vali Yardımcıları ile görüştü

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Başkanı, Yürütme Kurulu üyeleri Çanakkale Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ ve Saim Eskioğlu’nu ziyaret etti. Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Yürütme kurulu üyelerinden Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı, Hanife Levent, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve Saim Eskioğlu’yla makamında görüştü. Görüşmede meclis hakkında bilgi verildi.

 

 

IMG_4931 Ünver’e yeni görevinde başarılar

Çanakkale kent Konseyi Spor Meclisi yürütme kurulu üyesi olan Deniz Ünver, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi Yüksek Okulu Bölüm Başkanı oldu. 24 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul’la kuruluşu tamamlanan Spor Meclisi çalışmalarını sürdürüyor. Spor Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Deniz Ünver’in, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi Yüksek Okulu Bölüm Başkanı olmasının kendilerini memnun ettiğini bildiren Spor Meclisi Başkanı Fadıl kurt; “Spor Meclisi olarak Deniz Ünver’e yeni görevinde başarılar dileriz. Yürütme kurulundan bir arkadaşımızın bu göreve seçilmesi bizleri memnun etmiştir. Spor meclisi olarak arkadaşımızı her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

spor-meclisi-basin-1 Spor Meclisi Basınla Buluştu

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında Spor Meclisinin görevleri, ilkeleri ve üyeleri hakkında bilgi verdi. Spor Meclisi ; Çanakkale halkının, spor kulüplerinin, tüm sporcuların sportif etkinliklerini gerçekleştirebilmesi için gereken tesis, malzeme, teknik kadro, sponsor, tanıtım etkinlikleri ve eğitim çalışmaları gibi ihtiyaçlarına destek olmaya yönelik çalışmaları yapar. Sporun içinde yer alan, tüm paydaşların sorunlarının, vizyonlarının, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu, demokratik özgür ortam ve yapıyı temsil eder

 

IMG_1429  Spor Meclisi Kuruldu

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi kuruluş genel kurulu Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Seçimde 9 kişilik yürütme kurulu şu isimlerden oluştu; “Barbaros Mahalle Meclisi Aytekin Er,Çanakkale Masterler Spor Kulübü Derneği Fadıl Kurt,  Levent Gençlik ve Spor Kulübü Hanife Levent,  Avrupa Futbol Değerleri Araştırma Merkezi Derneği Deniz Ünver, Cevatpaşa Mahalle Meclisi Ercan Zeybek, Çanakkale Merkez Okçuluk Spor Kulübü Derneği Tandoğu Yazıcı, İsmetpaşa Mahallesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Necip Baskıncı, Truva Deniz Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Mehmet Günaydın, Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları ve Spor Kulübü Derneği Ogün Gezen” Spor Meclisi Başkanlığına Fadıl Kurt Başkan Yardımcılığına Hanife Levent seçildi.