Spor Meclisi

SPOR MECLİSİ

spor meclisi 2018

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi, Çanakkale’de spora demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, Çanakkale’nin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak ve buna paralel olarak sportif aktiviteleri geliştirmek,  Kentin kaynaklarının ve çevre değerlerinin sportif anlamda etkili, verimli ve adil kullanımına katkıda bulunmak,  Çanakkale’de spor kulüp ve derneklerinin gelişmesine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunmak,  Çanakkale’de çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki sportif etkinliklerini arttırmak amaçları ile Çanakkale Kent Konseyi yapısı atında çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 29 Ocak 2015 Kent Konseyi Genel Kurul toplantısında kabul edilen yönerge ile kuruldu.

Spor Meclisi Yönergesi, spor ile ilgili kurum ve kuruluşlardan katılımlarla yapılan bir dizi toplantı ve çalışma sonucunda oluşturulmuştur.

Spor Meclisi ilk Genel Kurul toplantısını 24.03.2015 tarihinde yaparak Yürütme Kurulunu belirlemiş ve çalışmalarına başlamıştır. Spor Meclisi Seçimli Genel kurul Toplantısı 27.04.2017 tarihinde gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu;  Fadıl Kurt, Aytekin Er, Anafartalar Spor Kulübü Derneği Hasan Altunışık,  Çanakkale Anafartalar Yüzme Kulübü Derneği Gülcan Çelik,  Çanakkale Merkez Okçuluk Spor Kulübü Derneği Tandoğu Yazıcı,  İstiklal İlköğretim Okulu Spor Kulübü Derneği Tayfun Söğütçü,  Levent Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Hanife Levent,  Çanakkale Sualtı ve Cankurtarma Spor Kulübü Derneği Mehmet Günaydın,  Çanakkale Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği Ümit Özyayla,

Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt seçildi.

spor-haberiSpor Meclisi Yürütme Kurulu toplantısını yaptı

Spor Meclisi Yürütme Kurulu Fadıl Kurt başkanlığında toplandı. Toplantıda 2017 yılı faaliyetleri görüşüldü.Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt; “Önümüzdeki günlerde belediye ve diğer kulüplerle kurumlarla görüşmeler yapacağız. Kapatılan Çanakkale spor lisesinin tekrar faaliyete geçirilmesi için ilgili İl Milli Eğitim Müdürü ile görüşmeler yapılacak. Toplantıda 2017 yılı bütçesi görüşüldü. Gündemdeki spor olayları da değerlendirildi” dedi.

SporMeclisi fotografSporun sorunları raporu hazırlanıyor

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Genel Kurulunda Çanakkale sporunun sorunlarının tespiti üzerine yapılan çalışmalarla ilgili Meclis Başkanı Fadıl Kurt tarafından bilgiler verildi.

 

Spor Meclisi,  Spor Branşları il temsilcileriyle Toplandı (4)Spor Meclisi,  Spor Branşları İl Temsilcileriyle  Toplandı

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Spor Branşları İl Temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya Spor Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Fadıl Kurt, Yürütme Kurulu üyeleri Hanife Levent, Ercan Zeybek, Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Atletizm İl Temsilcisi Mehmet Ay,   Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altınışık, Dağcılık il temsilcisi Erdal Öztüne, Otomobil sporları il temsilcisi Sertaç Tatar,   Okçuluk il temsilcisi Hakan Çakıroğlu,    Yelken il temsilcisi İsmail Demirhan, Herkes için spor il temsilcisi Necmi Tekin, Okul sporları il temsilcisi İsmail Hakkı Şenel, Kick boks il temsilcisi Serkan Bozacı katıldı.

11696015_898674303505231_7806652308909595162_n Spor Meclisi ASKF’yi ziyaret etti

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi yürütme kurulu Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Başkan Yardımcısı Hanife Levent, Yürütme Kurulu Üyeleri Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı ile birlikte Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Firuz Erdil ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.  Görüşmede, Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi hakkında ASKF yetkililerine bilgiler verildi. Spor alanında ortak yapılacak çalışmalar görüşüldü.

 

Spor Meclisi Ülgür Gökhan ZiyaretiBaşkan Gökhan’dan Spor Meclisine Tam Destek

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Başkan Yardımcısı Hanife Levent, Yürütme kurulu üyeleri, Aytekin Er, Ercan Zeybek, Tandoğu Yazıcı, Necip Baskıncı, Ogün Gezen, Mehmet Günaydın’ın katılımıyla yapılan görüşmede Çanakkale sporu masaya yatırdı, spor alanında yapılacak yatırımlara ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Spor Meclisi Vali Yardımcıları ile görüştü (4)  Spor Meclisi Vali Yardımcıları ile görüştü

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Başkanı, Yürütme Kurulu üyeleri Çanakkale Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ ve Saim Eskioğlu’nu ziyaret etti. Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt, Yürütme kurulu üyelerinden Aytekin Er, Tandoğu Yazıcı, Hanife Levent, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve Saim Eskioğlu’yla makamında görüştü. Görüşmede meclis hakkında bilgi verildi.

 

 

IMG_4931 Ünver’e yeni görevinde başarılar

Çanakkale kent Konseyi Spor Meclisi yürütme kurulu üyesi olan Deniz Ünver, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi Yüksek Okulu Bölüm Başkanı oldu. 24 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul’la kuruluşu tamamlanan Spor Meclisi çalışmalarını sürdürüyor. Spor Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Deniz Ünver’in, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitimi Yüksek Okulu Bölüm Başkanı olmasının kendilerini memnun ettiğini bildiren Spor Meclisi Başkanı Fadıl kurt; “Spor Meclisi olarak Deniz Ünver’e yeni görevinde başarılar dileriz. Yürütme kurulundan bir arkadaşımızın bu göreve seçilmesi bizleri memnun etmiştir. Spor meclisi olarak arkadaşımızı her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

spor-meclisi-basin-1 Spor Meclisi Basınla Buluştu

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu, Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında Spor Meclisinin görevleri, ilkeleri ve üyeleri hakkında bilgi verdi. Spor Meclisi ; Çanakkale halkının, spor kulüplerinin, tüm sporcuların sportif etkinliklerini gerçekleştirebilmesi için gereken tesis, malzeme, teknik kadro, sponsor, tanıtım etkinlikleri ve eğitim çalışmaları gibi ihtiyaçlarına destek olmaya yönelik çalışmaları yapar. Sporun içinde yer alan, tüm paydaşların sorunlarının, vizyonlarının, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu, demokratik özgür ortam ve yapıyı temsil eder

 

IMG_1429  Spor Meclisi Kuruldu

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi kuruluş genel kurulu Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Seçimde 9 kişilik yürütme kurulu şu isimlerden oluştu; “Barbaros Mahalle Meclisi Aytekin Er,Çanakkale Masterler Spor Kulübü Derneği Fadıl Kurt,  Levent Gençlik ve Spor Kulübü Hanife Levent,  Avrupa Futbol Değerleri Araştırma Merkezi Derneği Deniz Ünver, Cevatpaşa Mahalle Meclisi Ercan Zeybek, Çanakkale Merkez Okçuluk Spor Kulübü Derneği Tandoğu Yazıcı, İsmetpaşa Mahallesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Necip Baskıncı, Truva Deniz Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Mehmet Günaydın, Çanakkale Profesyonel Sualtı Adamları ve Spor Kulübü Derneği Ogün Gezen” Spor Meclisi Başkanlığına Fadıl Kurt Başkan Yardımcılığına Hanife Levent seçildi.