İsmetpaşa Mahalle Meclisi

 İSMETPAŞA MAHALLE MECLİSİ

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü amacıyla, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirilebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesi için bir araya geldikleri mekanizmadır mahalle meclisleri.

İsmetpaşa Mahalle Meclisi, başta muhtarlık olmak üzere, İsmetpaşa mahallesinde bulunan site ve apartmanlarda yaşayan kentlilerin katılımıyla 21 Kasım 2013 tarihinde ilk Genel Kurul toplantısını yaparak kuruldu.

31 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen seçimli genel kurulda iki yıl görev yapmak üzere yürütme kuruluna “Fatma Erdoğan, Hüseyin Taman, Yüksel Ay, Recep Döner, Şerife Bölükbaşoğlu, Ebru Çakal, Şerife Sezen Sevinç” seçildi.

(4)

İsmetpaşa Mahalle Meclisi genel kurulu yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Meclisi Seçimli Genel Kurul toplantısı Çataltepeliler düğün salonunda yapıldı. Yapılan seçim sonucunda yürütme kurulu asil üyeliklerine; “Mehmet Yıldırım, Yüksel Ay, Selma Kurtel, Halil İbrahim Kutlu, Reyhan Özaskan, Hülya Siper, Arzu Erten” seçildi.

 

23 nisan ismetpaşa mahalle meclisi kutlamaları (17)“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” okullarla birlikte kutlandı 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi,  İstiklal ve Anafartalar İlkokulları tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katkı sundu.

Resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa mahalle meclisinin, İstiklal İlkokulu müdürlüğü ile birlikte düzenlediği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü konulu sınıflar arası resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

 

 

 

 

İsmetpaşa Mahlle Meclisi Genel Kurulu (2)İsmetpaşa’da projeler mahalle sakinleri için hayata geçiyor 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi bilgilendirme genel kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde yapıldı. İsmetpaşa Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım yaptığı konuşmada faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı (9)18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı

18 Mart Çanakkale zaferi’nin 102. Yıldönümü, Atatürk ve Şehitlerimizi anmak için Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından anma programı düzenlendi. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi ofisinde gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu.

agiz-ve-dis-sagligi-egitimi-1Ağız ve Diş Sağlığı hakkında bilinmesi gerekenler 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde “Ağız ve Diş sağlığı” bilgilendirme çalışması düzenlendi. İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma ofisinde gerçekleştirilen çalışmaya mahalle sakinlerinin yanı sıra İstiklal İlkokulu öğrencileri de katıldı. Söyleşide Dt. Gülay Kütükçüler katılımcılara bilgiler verdi. Söyleşide “Diş bakımı nasıl olmalıdır? Diş hastalıkları nasıl oluşur? Diş ağrısı nedir?” sorularının yanıtları verilirken diş hastalıklarının tedavisinde erken tanının önemine dikkat çekildi.

yerli-mali-haftasi-2Yerli Malı Haftası kutlandı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi’nde, Atatürk ve İstiklal ilkokullarının katılımıyla Yerli Malı haftası kutlandı. İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirilen etkinlikte okul öğrencileri, öğretmenleri ve veliler bir araya geldi.

 

 

2Resim kursu başladı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisinde resim kursu başladı. İsmetpaşa Mahalle Meclisinde Çanakkale Kent Konseyi’nin katkısı, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan resim kursunda katılımcılara usta öğretici Kadriye Uysal tarafından eğitimler veriliyor. İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde gerçekleştirilen kursta 17 kursiyer eğitim görüyor.

istiklal-ilkogretim-insan-haklari-semineri-5İstiklal İlkokulunda Çocuk Hakları semineri

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından “İnsan Hakları ve Çocuk Hakları” konulu söyleşi İstiklal İlkokulundan düzenlendi. Çanakkale İl İnsan Hakları Kurulu üyesi Avukat Ahmet Ozan Yılmaz; “Çocuk Hakları Sözleşmesinin dört temel ilkesi şunlardır: “Ayrım gözetmeme, Çocuğun yüksek yararı, Yaşama ve gelişme hakkı, Katılım hakkı” olarak belirlenmiştir” dedi.


insan-haklari-toplantisi-2“Evrensel olan insan haklarının kendisidir”

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisinde düzenlenen “İnsan Hakları ve Çocuk Hakları” konulu söyleşiye konuşmacı olarak Çanakkale İl İnsan Hakları Kurulu üyesi Avukat Ahmet Ozan Yılmaz katıldı. Çanakkale İl İnsan Hakları Kurulu üyesi Avukat Ahmet Ozan Yılmaz yaptığı konuşmada; “10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası olarak belirleniyor. İnsan Hakları Evrensel beyannamesi 2. maddesi çok açık; “Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir akide, milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin işbu Beyanname ’de ilan olunan tekmil haklardan ve bütün hürriyetlerden istifade edebilirler. Doğuştan bütün insanlar bu haklara sahiptir”.

ismetpasa-mahalle-meclisi-10-kasim-ataturku-anma-programi-7Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. Yılında anma programları gerçekleştirdi. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Anafartalar ve İstiklal İlköğretim okullarında düzenlenen Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. Yılı anma programlarına katkı sundu. Anafartalar ve İstiklal İlköğretim okullarında düzenlenen programlarda çocuklar günün anlam ve önemini, belirten şiirler okudu. İsmetpaşa mahalle meclisi yürütme kurulu üyeleri Atatürk büstüne çiçek sundu.

İsmetpaşa mahallesinde Cumhuriyet Bayramı okullarla birlikte kutlandı

anafartalar-5İsmetpaşa Mahalle Meclisinde Öğretmenler Günü Kutlandı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mahalle meclisi çalışma ofisinde Atatürk ve İstiklal İlköğretim okulları öğretmenleri ile bir araya geldi. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Başkanı Mehmet Yıldırım; “Çocuklarımızı yetiştirmek için her türlü fedakarlıkta bulunan öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü hep birlikte kutladık. Onlarla bir araya gelerek kahvaltı yaparak önümüzdeki günlerde birlikte yapacağımız çalışmaları görüştük. Bundan sonra ortak çalışmalarımız sürecek” dedi.

22-eylul-2016-ipmm-4Mahalle Sakinleri Taleplerini İletti

İsmetpaşa mahalle meclisi genel kurulu mahalle meclisi çalışma ofisinde yapıldı. Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Genel kurul katılımcıların görüş ve önerilerini belirtmesiyle sona erdi.

 

 

16 Haziran 2016 İsmetpaşa Mahalle iftar (3)İftar Sofrası İsmetpaşa Mahallesinde kuruldu

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi ve İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığı tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile İsmetpaşa Mahallesi Papatya Sokak’ta gerçekleştirilen iftara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım, Mahalle Muhtarı Özkan Vural, mahalle sakinlerinin yanı sıra “Games for Peace” projesi kapsamında Çanakkale’de bulunan 8 ülkeden 40 katılımcı da katıldı.

1 (8)Halk oyunları sahnelendi türküler seslendirildi

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Halk Oyunları Çalışma Grubu ekibinin Çağlar Kaynak basketbol sahasında sergiledikleri halk oyunları gösterisi ve seslendirdikleri türküler izleyenlerden büyük alkış aldı.

17 MAYIS 2016 İSMETPAŞA FUTBOL TURNUVASI (5)Finalde kazanan 11/F sınıfı oldu

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi, Spor Çalışma Grubu ve Çanakkale Anadolu Lisesi tarafından organize edilen İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığının da katkı sunduğu futbol turnuvasını 11/F sınıfı kazandı. Çanakkale Anadolu lisesinde öğrenimini sürdüren öğrencilerin katılımıyla düzenlenen futbol turnuvası final maçında 11/F ile 10/D sınıfları karşı karşıya geldi. Öğrencilerinde akın ettiği beden eğitimi öğretmeni Hasan Erkal’ın hakemliğini yaptığı final müsabakası çekişmeli geçti.  11/F karşılaşmadan 11-5 üstünlükle ayrılarak şampiyon oldu.

11 MAYIS 2016 İSMETPAŞA MAHALLE MECLİSİ SERGİ DEFİLE (5)Sergi ve Defile büyük ilgi gördü

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi El Sanatları Sergisi açılışı ve Defilesi mahalle meclisi çalışma ofisinde geniş katılımla gerçekleştirildi. İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisi önünde gerçekleştirilen etkinlikte Mahalle Meclisi Giyim Çalışma Gurubunun Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Giyim öğretmeni Özlem Özdemir ile birlikte hazırladığı defilede 11 manken aralarında gelinlik ve gündelik kullanım eserlerinin yer aldığı 30 kıyafeti başarılı bir şekilde sergiledi.

İsmetpaşa 23 nisan Şenlik (8)Mahalle meclisinden renkli kutlama

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi,  İstiklal ve Anafartalar İlkokullarının katkılarıyla düzenlenen çocuk şenliğinde sadece minikler değil her yaştan katılımcılar büyük coşku yaşadı. İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma ofisinin bulunduğu Şevketbey sokak’ta düzenlenen çocuk şenliğine mahalle sakinleri  akın etti.

Aktif Tırtıllar İsmetpaşa’da başladı (2)Aktif Tırtıllar İsmetpaşa’da başladı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi ile Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından düzenlenen “Aktif Tırtıllar” projesi başladı. Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri tarafından hazırlanan ve İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde gerçekleşen “Aktif Tırtıllar” projesinde çocuklar dans, resim, drama gibi atölyelerle sanat gelişimleri, çeşitli gezi ve etkinliklerle de sosyal, kültürel ve duygusal olarak gelişimlerine katkı sağlanacak.

Çocuklar film gösteriminde buluştu (1)Çocuklar film gösteriminde buluştu

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisinde çocuklar hafta sonları gerçekleştirilen film gösterimlerinde bir araya geliyor. İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde gerçekleştirilen film gösterimi mahalle çocuklarını buluşturuyor. Film gösterimine İsmetpaşa Mahallesi çocuklarının yanı sıra diğer mahallelerden gelen çocuklarda katılıyor.

18 mart ismatpaşa mahalle meclisi pişi (5)İsmetpaşa Mahalle Meclisinden Pişi İkramı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından pişi ikramı yapıldı. İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü törenlerinin ardından şehitler anısına pişi ikramı yapıldı. Mahalle sakinleri, mahalle meclisinin bu etkinliğine büyük ilgi gösterdi.

İsmetpaşa Genel Kurul (2)İsmetpaşa Mahalle Meclisi genel kurulu yapıldı

İsmetpaşa Mahalle Meclisi genel kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde yapıldı. Mahalle Meclisi Başkanı İsmet Yıldırım faaliyet raporu hakkında bilgiler vererek önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmaları katılımcılara aktardı.

 

İnsan Hakları Söyleşi - 2015 (9) Tonka; “İnsan Hakları konusunda farkındalığı arttırmalıyız” 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisinde düzenlenen İnsan Hakları Konulu söyleşiye konuşmacı olarak, Çanakkale İl İnsan Hakları Kurul üyesi Avukat Kaan Tonka katıldı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, 10.12.1948 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin oylanarak kabul edildiğini, bu münasebetle her yıl  10 Aralık haftasında etkinlikler düzenlendiğini ifade etti. İnsan Haklarının, insanın, doğmakla kazandığı devredilmez, vazgeçilmez haklarının bütününü oluşturduğunu ifade eden Tonka, İnsan Hakları’nın tarihsel gelişimi hakkında da bilgiler verdi.

İsmetpaşa mahalle meclisi kurslar başlıyor (9)  İsmetpaşa’da kurslar başlıyor

İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde dikiş, nakış, el sanatları kursları başlıyor. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım; “Mahalle meclisimizin düzenlemiş olduğu dikiş, nakış, el sanatları kursuna katılan ve mahallemizde ikamet eden ev hanımlarının el sanatını öğrenmeleri ve aile bütçesine katkıda bulunmalarını ayrıca birlik, beraberlik, arkadaşlık, dostluk, dayanışma ve yardımlaşma duygularını geliştirmelerini önemsiyoruz. Kursun açılmasında emeği geçen Halk Eğitim Müdürlüğü kurs öğretmenlerinden Arzu Şölen Yalçın ile Özlem Özdemir hanımın çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

İsmetpaşa Mahalle Meclisi Genel Kurul (3)Yıldırım; “Mahalle sakinlerini meclise bekliyoruz”     

Çanakkale Kent Konseyi, İsmet Paşa Mahalle Meclisi seçimli Genel Kurulu Çataltepeliler Dernek Lokalinde mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Çataltepeliler Dernek Lokalinde düzenlenen genel kurulda yapılan seçimde Yürütme Kurulu’na, Reyhan Özaskan, Günay Özkan, Mehmet Yıldırım, Selma Kurtel, Sezen Sevinç, Neşe Kaya, Gönül Başaran seçildi.

İsmetpaşa Mahallesi Futbol Turnuvası (4)Turnuvanın Şampiyonu 10E sınıfı oldu

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından organize edilen Arslancaspor, Çanakkale Anadolu lisesi,  İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığının katkı sunduğu 9-10-11-12’inci sınıfların katıldığı futbol turnuvası oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi, Çanakkale Anadolu lisesinde öğrenimini sürdüren öğrencilerin katılımıyla düzenlediği futbol turnuvasında kazanan 10E sınıfı oldu. Turnuvanın final maçı çekişmeli geçti. Karşılaşmada bir ara 6-2 geriye düşen 10E sınıfı üst üste bulduğu gollerle karşılaşmayı 13-7 kazanmayı bildi.

1Erken Teşhis Hayat Kurtarır 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi’nde ulusal kanser taraması kapsamında eğitim çalışması yapıldı. Katılımcılara önlenebilir kanser türleri hakkında bilgiler verildi.

 

genel kurul (1)Mahalle Meclisi Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenleyecek

İsmetpaşa Mahalle Meclisi Genel Kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi.Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi genel kurul toplantısında meclisin önümüzdeki günlerde mahalle çocuklarına yönelik düzenlemeyi planladığı şehir merkezi, tarihi yerler gezileri, tiyatro ve sinema gösterimi çalışmaları katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Dr. Ahmet Nami Özdemir Parkı Açıldı (4)Dr. Ahmet Nami Özdemir Parkı Açıldı 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi öncülüğünde Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü katkılarıyla çocuk oyun alanı ve spor aletleri konularak park haline dönüştürülen Dr. Ahmet Nami Özdemir ismi konulan park açıldı.

 

Önce Sağlık (2)Önce Sağlık

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde Diş sağlığı, Diyet, Dengeli beslenme konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Diş Hekimi Bilge Şimşek ve Diyetisyen Nilgün Çelik katılımcılarla bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

 

İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz (2)İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz?

Çanakkale Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu, kurul toplantısını Vali Yardımcısı  Cezmi Batuk başkanlığında Çanakkale Kent Konseyi İsmet Paşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirdi. Toplantıda kurul üyesi Avukat Kaan Tonka, 10 Aralık- İnsan Hakları günü nedeniyle  “İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz?” konulu bir konferans verdi.

 

(2)Sitelerde bilgilendirme toplantıları yapılıyor 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi, sitelerde geri dönüşüm çalışmalarına yönelik bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor. İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından Arslancaspor tesislerinde Troya, Çimen siteleri ile Sosyal Konutlar A ve B bloklarından gelen katılımcılara yönelik geri dönüşüm bilgilendirme çalışması yapıldı. İsmetpaşa Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada ambalaj atıkları, atık yağlar, atık pil gibi atıkların geri dönüşümü ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

IMG_4529Geri Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Atık Yağ ve Atık Pillerin geri dönüşümünün sağlanması ile ilgili site sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenliyor. İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından ilk toplantı İsmetpaşa Mahallesi Troya sitesinde gerçekleştirildi. Site sakinlerine atık yağların çevreye zararları, atık pillerin toplanması ve geri dönüşümle ilgili bilgiler verildi.

IMG_9608_640x427“Sağlık, İlk Yardım ve Deprem” Paneli düzenlendi

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Sağlık Güzellik Çalışma Gurubu tarafından “Sağlık, İlk Yardım ve Deprem” konulu panel düzenlendi.  Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma ofisinde gerçekleştirilen “Sağlık, İlk Yardım ve Deprem” konulu panele Rebiye Ünüvar, Neşe Kaya, ve Nuray Demircan konuşmacı olarak katıldılar.

IMG_4146_640x427Engelli Hakları konulu seminer düzenlendi

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde Engelli Hakları konulu seminer gerçekleştirildi.  Toplantıda Soysal hizmet uzmanı Cenk Özgür Özdemir tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

 

Milli_Park_Kapsamı_Genişletilmelidir (3)

Milli Park Kapsamı Genişletilmelidir 

Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclisleri için düzenlenen “Temel Çevre ve Ekoloji Söyleşileri” İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde devam etti. Söyleşi de katılımcılara “Kaz Dağı ve Çanakkale Yörelerinin Coğrafi ve Ekolojik Biyocoğrafya Özellikleri” hakkında Prof. Dr. Murat Türkeş bilgiler verdi.

 

siteİlk Deneyi Başarıyla Gerçekleştirdiler

Kent Konseyi tarafından düzenlenen Eğitim İçin Gönüllü Destek Programına katılan öğrenciler okul derslerinin dışında proje yaklaşımlı öğrenme modeline aktif katılarak çeşitli çalışmalarda bulunuyorlar. Bunun bir örneği İsmetpaşa Mahalle Meclisinde gerçekleştirilen fasulye çimlendirme çalışması oldu.

insanhakları konferans (1)İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz?  

Çanakkale Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu ve İsmet Paşa Mahalle Meclisi tarafından Mahalle Meclisi Çalışma Ofisinde “İnsan Haklarımızı Biliyor muyuz?” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Avukat Hasan Sipahi ve Avukat Kaan Tonka, İnsan hakkının önemli bir hak anlayışı olduğunu belirterek, “Bu hak kişilere mahsustur. Başkasına devredilemez.  Kişinin elinden alınması söz konusu değildir. Herkesin kişiliğine bağlı temel hak ve özgürlüklerdir. Vatandaşların bu hakkına sahip çıkması gerekir” dediler.

ismetpaşamahalle meclisi (4)İsmetpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Açıldı 

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisinin çalışma ofisi mahalle sakinleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla hizmete açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural,  İsmetpaşa Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

 

İSMETPAŞA MAHALLE MECLİSİ (6)İsmetpaşa Mahalle Meclisi Başkanı Yıldırım; “Mahalle Meclisi sizindir, gelin birlikte yönetelim birlikte yapalım” 

Çanakkale Kent Konseyi, İsmet Paşa Mahalle Meclisi Kuruluş Genel Kurulu Çataltepeliler Dernek Lokalinde mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurulda yapılan seçimde Yürütme Kurulu’na, Yüksel Ay, Gönül Başaran, Selma Kurtel, H. İbrahim Kutlu, Mehmet Yıldırım, Cahide Güvenç ve Günay Özkan seçildi. Yürütme Kurulu yaptığı ilk toplantıda İsmetpaşa Mahalle Meclisi’nin başkanını Mehmet Yıldırım,  başkan yardımcısını Yüksel Ay olarak belirledi.